Latvian Youth Hostel Association
Home
News
Hostels
Country information
Travel services

News

(LV) Jaunatnes tūrisma mītnes (hosteļi) kļūst aizvien populārākas. Arī Latvijā

2009-02-09

Ekonomiska krīze globāli ietekmē tūrisma nozari, tomēr vienas pakalpojumu grupas vai segmentus vairāk citus mazāk. Hosteļu rezervēšanas sitēma www.hihostels.com 2008.gadāir sasniegusi visu laiku labākos rezultātus 14% pieaugumu salīdzinot ar 2007.gadu.

Hihostels.com ir starptautiskās hosteļu federācijas -Hostelling International (HI) mājas lapa. Federācija apvieno  vairāk nekā 80 pasaules valstu vairāk nekā 4000 hosteļu . Kopējais  sasnigtais apgrozījums 2008.gadā sastādīja  24 miljonus EUR.

2008.gadā aptuveni 1,4 miljoni rezervācijas ir veiktas izmantojot www.hihostels.com sistēmu. Visstraujākais rezervāciju pieaugums ir bijis ASV, Francijā, Šveicē, Argentīnā un Beļģijā.

Latvijā , precīzāk,  Hostelling International Rīgas hosteļos,  kopējais apgrozījums 2008.gadā ir pieaudzis par 16%. Vidēji viesis par gulēšanu tūrisma mītnē maksājis 13,-EUR par nakti, vidēji uzturoties 2,4 naktis. Saskaņā ar Hostelling Latvia  (HI Latvijas pārstāvis) valdes priekšsēdētāja Armanda Muižnieka  skaidrojumu, šim pieaugumam ir divi galvenie iemesli.

„Hostelling International ir vienīgais hosteļu tīkls un hosteļu operators, kuram ir savi noteikti kvalitātes standarti, kas nodrošina pakalpojumu kvalitāti. Unikālā biedru sistēma, kura katru gadu apvieno vairāk nekā 4 miljonus ceļotāju visā pasaulē ir pievilcīga gan ceļotājiem, gan hosteļu īpašniekiem. HI biedru karte dod tiesības ne tikai saņemt atlaides nakšņojot sistēmas hosteļos, bet arī lētākas cenas citiem pakalpojumiem. Un tieši 100 gadus atpakaļ aizsāktā jaunatnes tūrisma kustība, iespējams, ir iemesli ceļotāju lojalitātei attiecībā pret Hostelling International. ”.

 

Armands Muižnieks

Hostelling Latvia

Valdes priekšsēdētājs

Tālr.29218560

 


© 2009 Hostelling Latvia. 17-2 Siguldas pr, Riga, LV 1014, LATVIA
phone: +371 29218560, info@hostellinglatvia.com